ضرورت استفاده کرم ضد آفتاب برای آقایان

کرم ضد آفتاب ، قربانی تفکری سنتی شده است. بیشتر آقایان از محصولات بهداشت و سلامتی مردانه استفاده نمی‌کنند. مگر در مواردی که دچار آفتاب‌سوختگی شدند، و یا به دستور پزشک مجبور به مصرف این محصولات هستند. کمتر کسی پیدا می‌شود که داوطلبانه و به‌منظور پیش‌گیری از کرم ضد آفتاب استفاده کند. در این مقاله ضمن تأکید بر اهمیت کاربردی کرم ضد آفتاب برای آقایان و خانم‌ها، روش مصرف صحیح آن را نیز توضیح می‌دهیم.

آشنایی با امواج نامرئی کشنده

ورود امواج بنفش دشمن به زمین سبز ما

نور به‌ظاهر بی‌ضرر و حیات بخش خورشید، جدای تمام سودهایی که برای کره زمین و حیات نوع بشر دارد؛ چندان هم بدون مالیات نیست. امواج فرابنفش خورشید اگر به لطف لایه ازون نبود، هستی گیر توصیف می‌شدند.

امواج فرابنفش به سه دسته نوع (A-B-C) تقسیم می‌شوند. نوع A دارای طول موج بلند (۳۲۰-۴۰۰ نانومتر) نوع Bدارای طول موج متوسط (۲۸۰-۳۲۰ نانومتر) و نوع C دارای طول موج کوتاه (۱۰۰-۲۸۰ نانومتر) می‌باشند. به دلیل سطح طول موج، لایه ازون به طور کامل نوع C و  تا حد کمی نوع B را دفع می کند. اما از دفع طول موج بلند نوعA عاجز است.

تأثیر امواج فرابنفش بر پوست

از فردا حتماً ضد آفتاب می زنم. البته منظورم از “شنبه” است!

امواج نوع A، عامل فرایند پیری سلول‌های پوست به‌حساب می‌آید. از تأثیرات درازمدت این امواج، می‌توان به بروز چین و چروک بر روی پوست اشاره کرد. به باور کارشناسان، این امواج در ایجاد سرطان‌های پوستی هم  مؤثرند. در روش‌های مصنوعی برنزه ساختن پوست بدن، امواج نوع A، بالایی تولید می‌شوند که خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهند.

هیچکس جلودار شما نیست. آن هم با کوله باری پر از ضدآفتاب!

سلامتی شما چقدر ارزش دارد؟ آیا می توانید قیمتی روی آن بگذارید؟ با کمی ضد آفتاب و یک عینک آفتابی مطمئن، خورشید باری دیگر دوست شما می شود. همان حیات بخش واقعی و مهربان که جز سود چیز دیگری به شما نمی رساند. حالا می توانید با لبخندی به پهنای صورت خود از آن استقبال کنید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =