سال ۱۹۸۳ سال تولد جی شاک بود. بالاخره آرزوی اینکه ساعتی روی زمین بیفتد و نشکند به حقیقت پیوسته بود و دیگر آن تفکر مرسوم که یک ساعت خوب حتما باید ظاهری ظریف و باریک داشته باشد را در هم شکست

اولین ساعت با نام جی شاک در سال ۱۹۸۳ توسط مهندسی به نام کیکو  که برای کارخانه کاسیو مشغول فعالیت بود به صورت طرحی آزمایشی و کانسپت تولید گردید .این طرح کانسپت بر خلاف سایر مدل های کاسیو این توانایی راداشت که باطری آن تا ۱۰ سال ماندگاری داشت و همچنین در برابر فشار آب تا ۱۰ بار می توانست مقاومت کند و از همه مهتر در مقابل فشار خارجی یا سقوط از ارتفاع ۱۰ متری سالم بماند.پس از آزمایش هایی بسیاری که بر روی این مدل از ساعت کاسیو انجام گرفت این طرح آزمایشی مورد استقبال قرار گرفت.

جهت استحکام و افزایش مقاومت ساعت جی شاک از ۱۰ لایه محافظ استفاده می شد ، تا مقاومت آن را در برابر هر آسیبی بالا ببرد ، بدنه آن ازاستیل ساخته میشد و شیشه آن از کریستال نشکن ،و تمام این موارد باعث استحکام این مدل شده بود ،بزرگترین مشکل قیمت بالا ووزن نسبتا بیشتر این ساعت ها نسبت به محصولات دیگر جی شاک بود .در ابتدا این ساعت ویژه ورزشکاران مثل کوهنوردان و صخره نوردان و غواصان و همچنین ارتش بود و به صورت خیلی محدود در بازار فروش پخش می گردید.

فناوری

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید ، ساعت های جی شاک از ۱۲ قسمت متفاوت تشکیل شده اند که قدرت و استحکام این برند را نشان می دهد.
امروزه تمام ساعت های جی شاک ، آزمایشات سختی را به آسانی پشت سر می گذارند .

آزمایشات سقوط آزاد

آزمایشات سقوط آزاد از همان مراحل اولیه توسعه این پدیده مورد بحث قرار داشته است. در مراحل آغازین ، آزمایشات تنها به شبیه سازی سقوط این ساعت های به صورت معمول محدود بود .

آزمایش مقاومت در برابر آب

این آزمایشات در ظرف های که فشار آنها برابر ۲۰ (بار) فشار آب است صورت می گیرد که معادل فشاری است که در کف اقیانوسی به عمق ۲۰۰ متر وجود دارد!

۲۵ Responses to “مقاوم در حد جی شاک”

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>